top of page

ÇORAP ÜRETİM FABRİKASI - İSTANBUL

SPECIAL PRODUCTION FOR YOUR BRAND

Funny Socks Manufacturer.png
Sport Socks Manufacturer.png
Grip Socks Manufacturer.png
Ankle Socks Manufacturer.png
Outdoor Socks Manufacturer.png
Compression Socks Manufacturer.png
Knee-High Socks Manufacturer.png
diabetic socks.png

Çorap Üretimi Yaptırmak için doğru yerdesiniz,

Kendi tasarımlarınızı sizin markanız için üretelim, Kadın, Erkek ve Çocuk çorabı olarak istediğiniz bedende üretim yapıyoruz, İstediğiniz iplikte Pamuk, Modal, Bambu, Yün ve Merserize, çorap üretebiliriz. Profesyonel ekibimiz, full elektronik makine parkurumuz sizin için hazır.  Sadece B2B müşterilerimize aşağıdaki minimum üretim miktarlarımızla hizmet vermekteyiz. Sipariş öncesi numune süreçlerinizde hızlı ve profesyonel hizmet sunuyoruz, 

Minimum Üretim Miktarlarımız 

Yetişkin Çorap: Renk, Model ve Beden Başına: 1.200 Çift. Bebek/ Çocuk Çorap: Renk, Model ve Beden Başına : 2.400/1.200 Çift

hamburger-desenli-corap-tasarımı-6627
penguenli çorap tasarımı
flamingo tasarım çorap 6546 Elteksan
sari-renk-siyah-cizgi-babet-corap
custom trampoline socks manufacturer.jpeg
Compression Socks Manufacturer.jpeg

Since 1999 we have been producing high quality socks for the brands of our customers with our professional staff operating in the socks industry

Total Machines  

Capacity 
Yarns used
 
Knitting and printing 

Embroidery 
Certificates

Sample leadtime 
Handlinked toe production 
Sample leadtime 
Production leadtime 
Men / Woman Colors MOQ 
Polyamide etc. MOQ
Baby and Kids MOQ 
Payment 
Shipment mode 
Export Countries 

: 258 machines     (used for men, women, kids, baby, 
  compression productions )
: 1.800.000 monthly
: Cotton , organic cotton , recycle cotton/polyester , 
  bamboo , wool mix , 100% cotton melange , technical yarns 
: Jacquard , Sublimation , Digital , 
  360 digital printing , Silicone printing
: Yes 
: Yarn supplier certificates Oeko-Tex , 
  Organic , GOTS , Bamboo , Recycle
: 7-10days (counter sample) 
: Yes
: 7-10days
: 4-6weeks 
: 1200 pairs/size/col, 
: 1200 pairs/size/col 
: 2400/1200 pairs/size/col
: CAD with 50%prepayment
: FCA
: USA, Germany, Denmark, Norway, Italy, Belgium, United Kingdom

Çorap Üreticisi Elteksan İstanbul

Re- De (Research-Development)
We constantly research and develop special yarn qualities and compositions for our customers and their consumers to have them best experiences

Pro-De (Production-Development)
We develop new compositions of fibers in different  qualities to provide maximum comfort as well as sustainable and functional.

Design
Our young and dinamic design team is working on new and spectacular styles depends on our customers needs that are all trendy and beyond the usual

Sampling
We provide fast and professional service for our customers to see new designs or existing designs on socks according to their demands

Çorap İpliği
Çorap Tasarımı
Çorap Numune Üretimi
Çorap Üretim Fabrikası İstanbul

Production
In accordance with the orders, we produce 21.500.000 pairs of socks annually in our facilites with the high tech/full automatic machines like Lonati, 

Write Us

Thank you for your message, you are in the right place for socks production, we will contact you as soon as possible.

Çorap Nasıl Üretilir?

         Çorap üretiminde kullanılan iplikler genel olarak NE 20/1 Renkli Karde %100 Pamuk ipliğidir, bunun sebebi ise Karde ipliğinin renk çeşidi olarak iplik firmalarının stoklarında sürekli bulunması ve Penye ipliğinden daha uygun fiyatlı olmasıdır. NE 30/1 Penye Pamuk ipliği de kullanılır fakat Karde kadar renk çeşidi olmadığından yaygın değildir. Numaraları aynı olmak kaydıyla Bamboo, Modal ve Visikon iplikler de kullanılır. Çorap üretiminde kullanılan Merserize iplikler ise NE 40/1 ve NE 60/2 olarak numaralandırılır. Bu iplik çeşitleri ile sınırlı olmayıp, bir çok farklı karışımda iplik kullanılır. Çorap genelde "dış" ve "iç" iplik olarak 2 iplikle üretilir. Dış yüzeyde Pamuk, iç yüzeyde gipe, polyamide, veya polyester kullanılmakadır. 

       Tüm çoraplar silindir şeklinde bir yapının etrafında olan iğneler sayesinde örülür, Çorap sektöründe bu iğne sayıları çorabın bedenini ve kalitesini belirlemektedir. iğnelerin takılı olduğu silindire genelde "Kovan" adı verilmiştir. 96 iğne bebek çorabı, 120 ve 132 iğne çocuk çorabı, 144 ve 156 iğne yetişkin çorabı, 168 ve 200 iğne katma değeri yüksek yetişkin çorapları üretmek için kullanılan iğne sayılarıdır. Çorap üretiminde genelde yetişkin çorabı olarak 144 ve 156 iğne sayısı tercih edilir ve piyasada bu iğne sayıları daha çok yaygındır. 

       Tasarımı yapılan ve iplik renk kodları verilen çoraplar numune üretimi için hazırlanırken, çorap makinalarında kullanılan pixel mantığı ile yapılan çizim programlarında makinaya örgü komutu verilerek zincir ve desenleri hazırlanır. Bu pixel mantığı makinenin iğne sayısına göre değişmektedir. Örneğin 156 iğne olan silindir için 156 pixel eninde bir çizim yapılmalıdır. 

       Lastik kısmından örülmeye başlar, burun kısmında örgü işlemi biter. Çorap Numunesi işin en zahmetli kısmıdır, makine numuneyi çıkartırken operatör tüm renkli iplikleri makineye bağlar ve desenin düzgün oluşması ve desen ipliklerinin çorabın iç kısımlarında esnemesini engelleyemeyecek şekilde birbirine bağlanmaması için bir çok deneme yapar. Çorabın beden ölçüleri ve streç esnemesi kontrol edilerek Her tasarımın minimum 3 çift numunesi çıkartılır. 

      Çorapların burun dikişi de önemlidir, Sektörde "Rosso Dikiş" diye tabir edilen dikiş sistemi, aslen overlok dikişin mikro olanıdır ve üretimi hızlı olduğundan yaygın olarak kullanılır. Dikişsiz olarak tabir edilen Tek Sıra Dikiş sistemi Triko sektöründe kullanılan Ramayöz makinesinin birebir aynı sistemidir. Dikişsiz çorapların burunları birleştirilirken her çorabın her ilmeği tek tek iğnelere el yordamı ile geçirilerek birleştirilmekte olup, insan gücü çok önemlidir. Günümüzde yeni teknoloji full elektronik çorap makinaları, dikişsiz diye tabir edilen Tek Sıra birleştirmesini de otomatik olarak yapmaktadır.

     Çorap Yıkama, ütüleme ve Etiketleme  işlemi isteğe bağlı olarak değişmekte olup, çeşitli yumuşatıcı, silikon ve esans kullanılarak endüstriyel yıkama yapılır. Ütü işlemi çorabın bedenine göre üretilen ütü kalıplarına geçirilerek belirli bir süre bekletilerek yapılır. Sektörde büyük üreticilerde genellikle ütü işlemi robot ütüler kullanılarak otomatik yapılır. Etiketlemenin de bir çok farklı yöntemi vardır; Kılçıklama, dikim ve ahtapot etiketleme olarak değişmektedir. 

 

      Son yıllarda trend haline gelen renkli çoraplar markaların raflarında daha özenli tasarımlarla görünmeye başladı. Aslında çorap üretimi olarak Türkiye, dünya genelinde 2. sırada olsa da, iç piyasasında, Yurt dışına ihraç ettiği çoraplar kadar kaliteli ürünler maalesef bulunmamaktaydı.  

      Online alışverişin zirve yaptığı bu günlerde çoğu kişi ihtiyaçlarını "Online Çorap Siparişi" vererek giderdi.  Haliyle iç piyasadaki irili ufaklı markalar çorap tasarımı ve üretimine bir hayli ihtiyaç duymaya başladılar,

        Sektör büyük fakat vizyon küçük, çoğu üretici yüksek adetlerde üretim yapmak istiyor fakat talep düşük adetlerde. Satıcı ve üretici aynı bakış açısında olamıyor. Üretici fazla yorulmak istemiyor, satıcı ise aynı üründen fazla almaktan kaçıyor.

         Birde çorap sektörünün semt pazarlarındaki satıcıları var, orada durum başka bir boyutta, ihraç fazlaları ve Rejenere (Tekstil atıklaırının geri dönüştürülerek polyester ile karıştırılıp tekrar iplik haline gelmesi) Çoraplar var, Semt Pazarlarında satılan çorap fiyatları online çorap fiyatlarının bir hayli altında, sebebi ise çorapların gerçek maliyetinden daha aşağıda olması. Peki bu nasıl olur diye sorduğunuzu duyar gibiyim zararına mı satılıyor bu çoraplar?  


Semt pazarlarında çorap fiyatları neden ucuz?

  • İhraç fazlası çoraplar, (Devamı olmayan 2. kalite defolu tekleme diye tabir edilen çoraplar)

  • Semt pazarlarında vergi olmaması,

  • Parti ipliğinden üretilen ürünler, (ipliğin ne olduğu belli değildir genelde %100 pamuk yazar :) ama asla değildir)

  • Rejenere iplik ile üretilen çoraplar, (Tekstil atıklarından geri dönüşüm) 

  • Etiket üzerinde yazan içerikle çorabın içeriğinin aynı olmaması,

  • Doğru bedende üretilmemesi,

       Biz 1999 yılından bu güne çorap sektörünün içindeyiz, ipliğinden makinasına, tasarımından üretimine, pazarlamasından ihracatına kadar bir çok alanda faaliyet göstermekteyiz. 

Çorap üretim miktarlarımız Kadın/Erkek Bedenlerde Model/Beden başına minimum 600 çift,  Bebek/Çocuk Bedenlerinde 1.200 çifttir. 10.000 çifte kadar fiyatlarımız değişmemektedir. 

  

     Çorap Üretimi ve Numune talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

kirmizi-kaktus-desen-babet-çorap
Renkli Çorap Üretimi
BCI-Garanti-Yarn.JPG
SEDEX SMETA 4-PILLAR-1152021142721.jpg
oeko-tex-garanti-yarn.PNG
NON MULESED-2032018143958.png
Higg index.JPG
organic-1.png
bottom of page